Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Veľké nešťastie v Pezinku

Smrť jedného človeka a viacero zranených si v sobotu predpoludním vyžiadala nešťastná udalosť v jednej z firiem na distribúciu chemikálií v Pezinku, v časti Glejovka. Pri čistení jamy s chemickým odpadom tam upadli do bezvedomia traja ľudia. Jedného z nich sa záchranárom už oživiť nepodarilo.

Traja muži tam čistili v priestoroch firmy jamu s chemickým odpadom. Pravdepodobne sa nadýchali výparov a upadli do bezvedomia. Na pomoc im prišli hasiči i záchranári, na mieste bola aj polícia. Hasičom sa mužov z jamy podarilo vytiahnuť.

Ako informoval Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR, ďalších dvoch záchranári dostali do stabilizovaného stavu. "Pacientov pri vedomí sme odviezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava," uviedol Minár.

Do nemocnice zamierili aj štyria hasiči s ľahšími popáleninami. "Pri zásahu boli poleptaní zatiaľ neznámou chemickou látkou," informoval Minár. Operačné stredisko ZZS SR prijalo oznámenie o udalosti o 09.16 h. Na mieste zasahovali všetky zložky integrovaného záchranného systému.

Polícia už začala v prípade trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. "Vo vyšetrovaní sa pokračuje, ďalšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania," informuje bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Občianske združenie Srdce Pezinka preverí situáciu a bude informovať o podrobnostiach. Ak máte aktuálne informácie, môžete nám ich oznámiť tu.

Pridané 27. júla 2014