Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:
Sie befinden sich hier:

Čo bude ďalej, Slovensko?

Zavraždili investigatívneho novinára Aktuality.sk Jána Kuciaka. Keď som si v pondelok 26. februára prečítal tento titulok a následne článok o brutálnej poprave novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, stislo mi hrdlo.    → viac

Triblavina súvisí aj s Pezinkom

Prinášame vám rozhovor so starostom Vajnor, Ing. Jánom Mrvom na tému regionálna doprava.    → viac

Príde škola o milióny?

V decembrovom Pezinčanovi pán Alexy uverejnil článok „Nastal čas na nové (staré?) pravidlá?” Na základe tohto článku sme pána Alexyho požiadali o zverejnenie údajov, o ktorých písal. Na návrh pána Alexyho sa dňa 18. januára 2016 na ZŠ Na bielenisku uskutočnilo stretnutie, na ktorom niektoré údaje predložil.   → viac

Neotravujte s dotáciami

Dňa 12. januára som vedeniu mesta Pezinok zaslal žiadosť o zverejnenie informácií. Žiadal som zverejnenie komu a na aké účely bola použitá rezerva primátora na dotácie v oblasti športu za roky 2011 až 2015 v celkovej sume 22 925 eur.   
→ viac

Kto nechce zimný štadión

Ani na tretí pokus sa mestskému zastupiteľstvu v Pezinku nepodarilo predĺžiť termín ukončenia výstavby zimného štadióna v Pezinku.    → viac

Nastal čas na nové pravidlá

Žijeme v turbulentných časoch. Niektoré futbalové štadióny na Slovensku sa stavajú (Trnava), niektoré nie (Bratislava). Niektorí hokejisti slovenskú reprezentáciu bojkotujú, iní nie.
Všetkým nám je však jasné jedno - všetko je to o peniazoch.    → viac

Chodníky naše pezinské

Chodníky sú na chodenie. Mali by byť v takom stave, aby sa po nich dalo bezpečne a pohodlne chodiť. Starí aj mladí, svižní a aj už menej pohybliví. Asi sa zhodneme, že stav prevažnej väčšiny chodníkov v Pe­zinku je nevyhovujúci. Niekedy je doslova zúfalý.  
→ viac

Hlúposti?

V júlovom čísle Pezinčana pán primátor o nás napísal, že sme: „...obvinili poslancov, členov občianskej iniciatívy Spoločne pre Pezinok, z rozpredávania mestského majetku a predaja za polovičnú cenu..." 
→ viac

Poučme sa, Pripravme sa

Pezinčania, ale nie len oni zažili toto leto poriadne horúčavy. Vyskytlo sa niekoľko týždňov, keď teplotné rekordy padali jeden za druhým a všetci dúfali v skorý koniec.  
→ viac

Potrebujeme peniaze

Pán primátor na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva pri obhajobe predaja mestského majetku vyhlásil: „Potrebujeme peniaze a hovorili sme na pracovnom stretnutí o alternatíve, že tieto peniaze môžeme účelovo použiť na rekonštrukciu Základnej školy Jána Kupeckého...”  
→ viac

Najhoršie riešenie

Dopravná situácia na Myslenickej ulici je dlhodobo neúnosná. Cez Grinavu prechádzajú dennodenne tisícky áut vrátane kamiónov. Grinava je štvorprúdovou cestou rozdelená na dve časti. Chodníky nespĺňajú potrebnú šírku. Riešenie tejto situácie predstavuje cestný obchvat mesta Pezinok. 
→ viac

Katastrofálny stav verejnoprávnych médií

Pezinské verejnoprávne médiá nielenže neposkytujú opozícii a občianskym aktivistom priestor, ale naopak, poskytujú neobmedzený priestor primátorovi Pezinka na uverejňovanie ničím nepodložených a nepravdivých tvrdení. Urobíme všetko pre to, aby sa táto doba ohovárania skončila. V Pezinku vládne strach. A my to zmeníme...  → viac

Etika a čestnosť v Pezinčanovi?

Aký sme mali prvý pocit po prečítaní článku primátora Olivera Solgu v aprílovom Pezinčanovi s názvom „Pokrytectvo a klamstvá na prvej strane”?
Neverili sme, že sa dá až tak hlboko klesnúť. 
→ viac

Čo sa stane o tri mesiace?

Uverejňujeme list občana Pezinka Miroslava Bartoňa za spoločenstvo vlastníkov bytov. Už v niekoľkých predvolebných kampaniach súčasný primátor mesta Pezinok voličov oklamal tvrdením, že jednou z jeho priorít je kanalizácia v oblasti Tehelnej ulice.  → viac

Cenzúra v Pezinku

Tak už aj Pezinok má etický kódex volených predstaviteľov. Nanešťastie predkladatelia návrhu nepochopili základný význam prijatia takéhoto právneho dokumentu. A prijali dokument v takom znení, ktoré budú antikorupčné organizácie dávať za zlý príklad. Znova sa máme za čo hanbiť. 
→ viac

Etika a čestnosť? PCHE!

Konflikt záujmov je situácia, keď z osobných dôvodov alebo z dôvodu súkromného záujmu je alebo mohol byť narušený alebo ohrozený nestranný a objektívny výkon funkcie a plnenie úloh voleného predstaviteľa... 
→ viac

Bager na bezdomovcov

Budovy padnú ľahšie ako ľudia. Na prvý pohľad majú tuhý koreň, keď dokázali stáť nepovšimnuté a nepotrebné takmer dve desiatky rokov. To by ľudia nedokázali. Aj tieto stáli opustené medzi parkom a Pezinským zámkom. Bez života. Všetko sa to odrazu zmenilo. 
→ viac

Silvanium II. tesne pred kolaudáciou

V relácii RTVS REPORTÉRI bola odvysielaná reportáž, ktorú reportér Juraj Mravec ukončil slovami: "V predstavách o serióznych vzťahoch žijú aj budúci majitelia bytov v objekte Silvanium II. Tušia vôbec, že v odbornom posudku Ing. Kozakoviča sa spomínajú neodstrániteľné nedostatky? V akých bytoch teda budú bývať?"   → viac

Splyňovačku nechceme

Téma splyňovacej elektrárne, ktorú na okraji Pezinka plánovala postaviť spoločnosť Brilant SK, je, zdá sa, definitívne uzavretá. Pezinčania aj mestské zastupiteľstvo dali projektu, ktorý podľa nich ešte viac zaťaží ťažko skúšané životné prostredie v meste, jednoznačne červenú.  
→ viac

Pokutami k blahobytu

Podnik bytových služieb, s. r. o. (PBS) je v likvidácii. Jeho vlastník Mesto Pezinok prenajal majetok (kotolne a rozvody tepla) súkromnému podnikateľskému subjektu TERMMING, a. s. ročne za 50 000 eur na 20 rokov.  
→ viac

Vedel absolútne o všetkom

V júlovom Pezinčanovi sme sa od pána primátora Solgu dozvedeli, že pán poslanec Grell ako predseda dozornej rady PBS vedel, a teraz citujeme z Pezinčana, "absolútne o všetkom a nikdy nič nenamietal..."
→ viac

Operatívka u pána primátora

Na samom začiatku bol nápad, aby na tohtoročnom vinobraní v dňoch 19. – 21. septembra 2014 nechýbalo aj naše občianske združenie. Prenajme si stánok, predstaví svoje poslanie a zároveň prispeje do mestskej kasy.  
→ viac

Kto tu klame, pán primátor?

Naivne sme si mysleli, že zverejnením videozáznamu zo zasadnutia Mestského zastupiteľstva sa ukončí smiech ľudí sediacich za predsedníckym stolom. Po prečítaní júlového Pezinčana sme vytriezveli. Ale aj takto sa dá vyjadriť neúcta k občanom Pezinka a poslancom, ktorí ich zastupujú...
→ viac

Pezinčan bez komentára

Keďže Pezinčan v májovom internetovom vydaní neuverejnil reakciu Milana Grella na článok Olivera Solgu, ktorý bol v aprílovom internetovom vydaní Pezinčana uverejnený, prinášame vám oba články na jednom mieste.  
→ viac

Poďakovanie

Svätý za dedinou?

Nalejme si čisté víno

Vlastný názor nie je hriech